HABERLER

Araç Kiralama Yozgat

Araç Kiralama Yozgat
  • Tarih: 23 - Şubat - 2023

Kışın Araç Kiralama

Aracın tüm sezon boyunca sorunsuz hizmet vermesini istiyorsanız, kış mevsiminde araç bakımı özellikle kapsamlı olmalıdır. Kiralanan arabayı özellikle dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir, çünkü göreviniz sözleşmenin konusunu kiraya veren şirkete zamanında iyi durumda iade etmektir. Aşağıda, şiddetli donlarda bile uygun bakımı kolayca sağlamanıza yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları verilmiştir.

Arabanızı Uygun Şekilde Isıtın

Araç kiralama Yozgat hizmeti alan bazı sürücüler, kışın hareket etmeden önce arabayı hareketsiz dururken iyice ısıtmanız gerektiğini savunuyor. Bununla birlikte, böyle bir faaliyet anlamsız kabul edilir, çünkü bu durumda amaçsızca benzini boşa harcamış olursunuz.

Dikkatli ve yavaş sürüş ile mekanizmanın kendisi çalışır duruma gelecektir. Frenlere özellikle dikkat edin, onları ısıtmak için dikkatli bir şekilde fren yapmaya çalışın, bu onların tam olarak çalıştığından emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Kiralık Aracınızı Soğuktan Nasıl Korursunuz?

Her sürücü için aracının yüzeyinde estetik olmayan pas oluşumu, hiç istenilmeyen bir durumdur. Bu fenomenin nedeni, genellikle kışın, aracın sıcak kısımlarıyla etkileşime girdiğinde havada nem göründüğünde oluşan yoğuşmadır. Araca dikkatsiz bir tutum sadece gövde kısmında değil, aynı zamanda iç kısımlarda da korozyona neden olabilir, bu durumda arabanın onarılması gerekir.

Bundan kaçınmak için, arabayı sabit bir sıcaklığa ve iyi havalandırmaya sahip bir garajda uygun şekilde saklamak gerekir. Kendi garajınız yoksa aracı bir araç kiralama şirketine bırakabilirsiniz, uzmanlar kış mevsiminde araç için uygun koşulları sağlayacaktır.

Araç kiralama Yozgat hizmeti alan bazı sürücüler için tavsiyemiz, sokakta duran araçların üzerini örtü ile kapatmayın. Bu durumda buz kabuğu, sürekli olarak sıkışma ve değişme eğilimindeyken, gövde kısmında görünmeye devam edecek ve bu, boyada çatlaklara ve daha fazla pas oluşumuna yol açacaktır.

Arabanızı Yıkamanız mı Gerekiyor?

Bu, sürücüler için eşit derecede önemli bir konudur. Bunu kendi başınıza yapmanız önerilmez, ancak başka yolu yoksa sadece yüksek kaliteli deterjanlar kullanın. Ayrıca kaportayı çizmeyecek yumuşak bir fırçaya ihtiyacınız olacak. Arabayı yıkadıktan sonra cila da kullanabilirsiniz. Bu çalışma, mevcut küçük hasarı kapatacak ve dışarıdaki negatif sıcaklıkların etkisi altında daha büyük olmalarına izin vermeyecektir.

Kışın en kırılgan kısım kauçuk elemanlardır, donda deforme olabilir ve orijinal işlevlerini kaybedebilirler. Bu durumda, onlara esneklik vermek için bileşikler kullanın. Deri parçalara bakım yaparken, iç kısmı yüksek nemden ve donma sıcaklıklarından koruyan ve doğal malzemelerde çatlakları ve diğer kusurları önleyen özel otomotiv kozmetikleri kullanın. Araç kiralama Yozgat hizmeti alan bazı sürücülere tavsiyemiz, mümkünse arabayı iç mekanlarda özel ekipman yardımıyla temizleyecek profesyonellere emanet etmek daha iyidir.

Bunlar, kışın kiralık bir arabaya bakmanın temel kurallarıdır. Tüm adımları kendiniz yapmak zorunda değilsiniz, çünkü arabayı her zaman gerekli tüm adımları gerçekleştirecek ve değerli fonların uygun şekilde saklanmasını sağlayacak profesyonellere emanet edebilirsiniz. Bu basit kurallar sayesinde, aracı kiralayana uygun durumda iade edeceksiniz.