HABERLER

Yozgat Çandır Oto Kiralama

Yozgat Çandır Oto Kiralama
  • Tarih: 29 - Nisan - 2023

Çandır Oto Kiralama

Yozgat Çandır oto kiralama hizmeti sayesinde birçok sorundan kurtulmanız mümkün olacaktır. Özellikle aracınız yoksa ya da farklı nedenlerden dolayı aracınızı kullanamıyorsanız o zaman araç kiralama, sizin için en doğru karar olacaktır.

Araç kiralama sırasında oldukça dikkatli olmalı ve özellikle de sözleşmeye dikkat etmelisiniz. İmzalayacağınız sözleşmede yer alan maddelere harfiyen uymanız durumunda herhangi bir sorun yaşamadan işlemleri tamamlamış olursunuz.

Özellikle aracı teslim alırken, aracı iyi bir şekilde incelemeli ve olası sorunları tespit ederek not almalısınız. Ayrıca bunları sözleşmeye de ekletmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Bu noktada ilk olarak aracın dış görünümünü titizlikle kontrol etmelisiniz. Olası herhangi bir darbe, çizik, iz ya da farklı kusurları tespit etmelisiniz. Aksi takdirde aracı geri verirken bunları, sizin yaptığınız düşünülecektir.

Aracın kontrol edilmesinin amacı, kabul ve devir işlemindeki tüm kusurları kapsamaktır. Bu durumda uzmanlar çalışmada aşağıdaki sıralamaya uyulmasını önermektedir:

  1. Aracın şasi numarası ile sözleşmede yer alan numaranın doğruluğunun kontrol edilmesi.
  2. Sigorta poliçesinin ve uygunluğunun kontrol edilmesi.
  3. Herhangi bir kusur olup olmadığını kontrol etmek için araç kaportasının incelenmesi.
  4. Farları, yan aynaları ve camı çatlak, yapıştırıcı ve çiziklere karşı kontrol edin.
  5. İç mekanın temizliğinin, özellikle döşemenin bütünlüğü ve görünümünün değerlendirilmesini titizlikle yapmalısınız. 

Çandır oto kiralama hizmeti alırken bu konulara da ayrıca dikkat etmelisiniz. Özellikle sözleşmede yer alan tüm maddeleri kontrol ederek, yer alan maddelere göre hareket etmeniz sizin için oldukça önemli olacaktır.

Küçük test sürüşü

Bir araba kiralamadan önce arabayı kontrol etmenin son aşaması, küçük bir test sürüşü yapmak olacaktır. Aracı kiralamak isteyen kişi direksiyona geçmeli  ve motoru çalıştırmalıdır. Motor sadece sorunsuz başlamamalı, aynı zamanda herhangi bir gürültü kusuru olmadan da çalışmalıdır.

Motor çalışırken aynı zamanda sileceklerin ve elektrikli camların çalışması kontrol edilmelidir. Çandır oto kiralama hizmetinden faydalanırken ayrıca klimanın çalışıp çalışmadığı da kontrol edilmelidir.

Kiralanan arabanın dikkatli bir şekilde incelenmesi, iade edilirken çok sayıda sorun ve anlaşmazlığın önlenmesinin garantisidir. Transfer işleminde var olan kusurlar ne kadar detaylı olursa kiralık araç kullanımı o kadar rahat olacaktır.